Ponorenie do Akvarelu II.

Momentálne nie sú naplánované žiadne kurzy.

Máte radi farby? Máte radi akvarel? Radi maľujete? Ste tvorivá duša, ale zriedkakedy sa k tvorbe dostanete? Túžite prísť kreativitou na nové, svieže myšlienky, oddýchnuť si a dopriať vzlet vašej duši?

Ak ste si čo i len na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom vás pozývam na moje akvarelové workshopy! Budete si môcť vyskúšať prácu  s týmto  úžasným médiom, podelím sa s vami o svoje profesionálne skúsenosti, nadobudnuté štúdiom na Vysokej škole výtvarných umení v Zurichu a v Poľsku, odovzdám vám osobné, cenné rady a tipy a dúfam, že najmä motiváciu a radosť tvoriť!

V – Ponorení do akvarelu II. – sú vítaní všetci, ktorí si už čo to odmaľovali, alebo takí, ktorí sa do maľovania chcú vrhnúť rovno po hlave! Ak ste sa zúčastnili na Ponorení do akvarelu I., toto pokračovanie bude plynulým nadväzovaním. Ak nie, vôbec to nevadí a ak vám aj z pohľadu termínu vyhovuje viac pokračovanie, napriek tomu, že by ste chceli ísť na kurz začiatočnícky, nenechajte sa odradiť. Osobitý prístup, všetko vyrieši.

Pod heslom: – Dôležitý je tvorivý proces a nie nutne výsledok. –  sa budete môcť oddať práci s farbou a vodou a doslova sa budete môcť ponoriť do rôznych námetov, ktoré vyplynú zo živých sezónnch kvetov a rastlín, ktoré budú počas workshopu k dispozícií. Okrem farieb teda budete obklopení aj krásnou vôňou a verím, že k záveru dňa budete odchádzať povznesení na duši i na tele. Budem dúfať, že i po skončení tohto kurzu sa s veľkou chuťou budete ponárať do tohto čarovného sveta vždy keď po tom zatúžite v podobe pokračovania vo vlastnej tvorbe, či účasti na ďalších workshopoch.

Na – Ponorenie do akvarelu II. – si pre seba vyhraďte vždy jeden celý deň!

Začneme o 9 tej hodine:

Krátkym zhrnutím o histórií tohto fascinujúceho média, povieme si aký je rozdiel medzi tušom a akvarelom a vrhneme sa na skicovanie. Každý bude mať k dispozícií dostatočné množstvo menších hárkov na zrealizovanie rýchlych skíc. Čím viac ich do obeda stihnete, tým lepšie. Budeme sa totiž učiť pozerať. Áno, pozerať, ale naozaj, všímať si detaily, štruktúry, farby, svetlo… a to čo najrýchlejšie, bez dlhého rozmýšľania zachytávať na papier. Na výber buete mať buď kvety, spoluúčastníkov kurzu, samého seba v zrkadle, interiér miestnosti, výhľad na strechy Nitry z okna… čo koho osloví.

Z tohto jednoduchého cvičenia nám vyplnynú úžasné poznatky a zážitky, ktoré si následne spolu zanalyzujeme.

O 12 tej hodine:

bude určite  čas doplniť  si energiu dobrým obedom priamo na mieste, či v okolitých reštauráciách.

O 13 tej hodine:

Sa pustíme do vypracovania vami vybratej predlohy a budeme sa mu tento raz venovať celé poobedie. Budeme sa teda snažiť zachytiť čo najviac detialov a tak isto pracovať vo vrstvách. Šikovníci a rýchlomaľovači sa samozrejme budú mocť realizovať aj vo  viacerých prácach.

O 15:45:

si vzájomne popozeráme čo sme vytvorili, uvidíme, kto si zvolil aký námet, aké farby, vzájomne sa inšpirujeme

O 16 tej

sa  rozlúčime a ja budem dúfať, že sa uvidíme opäť na ďalšom pokračovaní. Tak isto budem dúfať, že  uplynulé hodiny tvorivej činnosti vás obohatili, každého v preňho potrebnom smere!

V cene kurzu sú zahrnuté všetky pomôcky i námet – živé kvety a rastliny. 

Ste  srdečne vítaní priniesť  si  vlastné námety, ktoré túžite  zrealizovať, ako i vlastné pomôcky, ktoré máte  radi, ktoré máte odksúšané (farby, štetce, či papiere).


Minimálny počet účastníkov je 5, maximálny 10 osôb. Vítaní sú dospelí, mladí dospelí, i šikovné deti od 10 rokov (vek plus-mínus, podľa  vášho uváženia, prípadne po konzultácií so mnou)


V prípade zrušenia konania kurzu, vám bude jeho plná cena vrátená, respektíve budete  mať možnosť zúčastniť sa na náhradom termíne.

V prípade zrušenia vašej účasti na vami vopred zvolenom kurze, budete mať možnosť zúčastniť sa workshopu v nasledujúcom termíne.

Vrátenie ceny workshopu, v prípade nemožnosti účasti z vašej strany bude riešené individuálne.


Všetky dodatočné potrebné informácie obdržíte v potvrdzovacej správe po zakúpení kurzu.

Hit enter to search or ESC to close